Wiadomości

48 osób poniosło śmierć w atakach w stanie Zamfara, w północno-zachodniej Nigerii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

AFP, powołując się na lokalnych urzędników i mieszkańców zaatakowanych miejscowości, podała, że uzbrojeni przestępcy dokonali ataków na trzy wioski w północno-zachodnim stanie Nigerii Zamfara. Zginęło co najmniej 48 osób.

Ataki miały miejsce w wioskach Damri, Sabon Garin i Kalahe w piątek po południu. W Damri, gdzie doszło do najbrutalniejszego ataku, napastnicy zabili 32 osoby, w tym dwóch policjantów. – Zaatakowali szpital w Damri i zastrzelili pacjentów tam leczonych. Spalili też samochód policyjny – poinformował AFP urzędnik dystryktu Bakura w Zamfarze.

Do zaatakowanych regionów wysłano żołnierzy, którzy przepędzili przestępców. – Przybycie żołnierzy zmusiło bandytów do odwrotu, pozostawili za sobą bydło i żywność, które zrabowali – powiedział fmieszkaniec Damri w rozmowie z AFP.

Środkowa oraz północno-zachodnia część Nigerii są od lat nękane przez ataki uzbrojonych grup przestępczych zwanych „bandytami”, które dopuszczają się grabieży, porwań oraz morderstw. Na początku stycznia w stanie Zamfara zginęło ponad 200 mieszkańców wsi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!