Wiadomości

305 zarzutów dla dentystki z Raciborza – chodzi o wyłudzenia na kwotę 17 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Raciborscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i prokurator zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 305 zarzutów 66-letniej lekarz stomatolog z Raciborza. Łączna wartość strat NFZ, wynikająca z wyłudzenia nienależnej refundacji świadczeń, została oszacowana na kwotę ponad 17 tys. zł. Za popełnione przestępstwa 66-latce grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Od początku tego roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą raciborskiej komendy, pod nadzorem miejscowej prokuratury, prowadzili śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy. Śledczy ustalili, że 66-letnia dentystka od stycznia 2015 do lipca 2017 roku, wprowadzając nieprawdziwe dane w aplikacji służącej do rozliczeń finansowych z Narodowym Funduszem Zdrowia, wyłudziła z NFZ ponad 17 tys. zł.

Nieprawdziwe wpisy dotyczyły przeprowadzonych refundowanych zabiegów stomatologicznych na rzecz pacjentów NFZ, podczas gdy usługi te nie były wykonywane. Lekarz stomatolog wykazała około 400 osób, jako pacjentów, którzy korzystali w jej gabinecie z refundowanych przez NFZ usług. Spośród przesłuchanych około 350 byłych pacjentów lekarki, ponad 120 z nich zeznało również, że za wizyty refundowane, które miały być dla pacjenta bezpłatne, płacili dentystce.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie nieuczciwej lekarce łącznie 305 zarzutów poświadczenia nieprawdy i oszustwa. Za popełnione przestępstwa 66-latce grozi kara do 8 lat więzienia.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!