Wiadomości

30 tys. dolarów wypadło z jadącej ciężarówki i rozsypało się na autostradzie w amerykańskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Około 30 tys. dolarów wypadło z jadącej ciężarówki na autostradzie w amerykańskim stanie Michigan. Dotąd odzyskano tylko część tych pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem czasu lokalnego w miejscowości Grand Haven. Kierowca nieopatrznie zostawił pudełko z gotówką na zderzaku ciężarówki i odjechał. Pieniądze wypadły i rozsypały się na drodze.

Na miejsce wezwano policję po tym jak nadeszło zgłoszenie, że kierowcy wstrzymali ruch, żeby zbierać pieniądze. Funkcjonariusze czasowo zamknęli drogę. Udało im się zebrać 2470 dolarów. Pieniądze zostały zwrócone niefortunnemu kierowcy, który wrócił na miejsce i wyjaśnił co się stało.

„Każdy, kto zbierze pieniądze proszony jest o ich zwrot na posterunek w Grand Haven” – zaapelował na Facebooku Jeff Hawke, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w tym mieście. „Wszystkie pieniądze zostały zebrane z drogi. Poszukiwacze skarbów nie mają czego szukać na drodze, stworzyliby tylko zagrożenie” – wskazał.

Sierż. Lee Adams poinformował, że w piątek kilka osób zgłosiło się ze znalezionymi banknotami, ale zdecydowana większość nadal jest zaginiona. „Nikt nie będzie miał problemów, jeżeli zwróci pieniądze” – wskazał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!