Wiadomości

30-latek, który nożem dźgnął innego mężczyznę, został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedy przypadkowo spotkali się na jednej z ulic wałbrzyskiej Piaskowej Góry, 30-latek sięgnął po nóż i dwukrotnie dźgnął nim pokrzywdzonego mężczyznę. Ciosy na szczęście okazały się niegroźne dla życia 36-latka, ale konieczne było opatrzenie ran w szpitalu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz pierwszego komisariatu czynności w tej sprawie, pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy przestępstwa i zatrzymanie go w miniony czwartek. 30-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Obaj wałbrzyszanie mijali się 4 maja w godzinach wieczornych. To wtedy 30-latek zaatakował starszego o sześć lat mężczyznę. Pokrzywdzonemu ostatecznie udało się wsiąść do stojącej w pobliżu taksówki i odjechać. Chociaż ucieczka się udała, 36-latek wcześniej został dwukrotnie raniony nożem i musiał skorzystać z pomocy medycznej.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu, a także kryminalni wałbrzyskiej komendy jeszcze tego samego dnia rozpoczęli czynności operacyjne i procesowe w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Zebrany w ciągu kolejnych dni materiał dowodowy doprowadził mundurowych do jednego z mieszkań przy ul. Hirszfelda. To właśnie tam mieszkał sprawca przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany 11 maja w godzinach popołudniowych.

W trakcie czynności procesowych podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że był skonfliktowany z pokrzywdzonym, gdyż ten spotykał się z jego partnerką.

Za przestępstwo, o które jest podejrzany, 30-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

/Policja Dolnośląska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!