Felietony

3-letnia dziewczynka została zgwałcona i zamordowana, bo… była wyzywająco ubrana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Takie kuriozalne stanowisko zajął przywódca Bractwa Muzułmańskiego w Jemenie Abdullah al-Adini w reakcji na brutalny gwałt i morderstwo, którego ofiarą padła 3-letnia dziewczynka, wskazując na związek między ubraniem dziewczynki i gwałtem.

Malutka Rana Al Matri została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Reakcja każdego z nas zdawałaby się być oczywista po czymś takim… A jaka była reakcja przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, Abdullaha al-Adiniego?

„Dziewczyny są bramą do gwałtu”, napisał on na Facebooku, obwiniając dziewczynkę i jej rodzinę winą za to, co się stało, i usprawiedliwiając działania gwałciciela. Stwierdził on nadto, że „odzież jest powodem gwałtów”, poddając krytyce to, co nazwał „widocznym złagodzeniem, jeśli chodzi o odzież dziewcząt” i co powoli prowadzi do utraty przyzwoitości, ponieważ ubrania są w większości „krótkie, wyzywające i półnagie”.

„Wiele dziewczyn zostało zgwałconych z powodu tych ubrań, które odwołują się do ludzkich instynktów i pragnień człowieka, które pozostawiły im psychologiczne blizny, fizyczne odkształcenie lub śmierć” – stwierdził lider Bractwa Muzułmańskiego w Jemenie.

/english.alarabiya.net, ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!