Wiadomości

27-latek w ciągu jednej nocy ukradł… trzy konie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ubiegłym tygodniu (20 maja) do II Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. wpłynęły dwa zawiadomienia o dość nietypowej kradzieży – trzech koni. Pokrzywdzonymi byli dwaj właściciele – mieszkańcy powiatu gorzowskiego.

W pierwszym zgłoszeniu, kradzież dotyczyła kuca, natomiast w drugim klaczy i źrebaka. Informacja o przestępstwie przekazana została do innych jednostek garnizonu lubuskiego. Do działania od razu przystąpili kryminalni z Sulęcina. Już w dniu zgłoszenia funkcjonariusze ustalili miejsce na terenie powiatu sulęcińskiego, gdzie najprawdopodobniej miały znajdować się zwierzęta. Był to strzał w dziesiątkę.

Na jednej z wiejskich posesji zauważyli trzy konie, które wyglądem odpowiadały tym ze zgłoszenia. Dotarcie do podejrzanego było już kwestią minut. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Mężczyzna w nocy z 19 na 20 maja postanowił jak gdyby nigdy nic zabrać konie z posesji właścicieli, a następnie ulokował je na tyłach ogrodu swoich niczego nieświadomych dziadków. Początkowo „amator koni” próbował zmylić funkcjonariuszy.

Wymyślił historię o tym, że chciał uratować zwierzęta, które zdezorientowane szły ciemną drogą. Mundurowi nie dali wiary jego dość prozaicznym tłumaczeniom. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. 27-latek chciał po prostu sprzedać te niewątpliwie piękne i zadbane zwierzęta, licząc na spory zysk. Łączna wartość odzyskanych koni to 4,5 tysiąca złotych.

Dzięki współpracy sulęcińskich i gorzowskich policjantów jego plany spaliły się na panewce. Teraz zamiast (nieuczciwego) zysku, 27-latek musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: sierż. Klaudia Richter
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!