Wiadomości

2500 świń spłonęło w gigantycznym pożarze pod Obornikami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę rano doszło do pożaru świniarni w miejscowości Wychowaniec (powiat obornicki).

– Wszystkie zwierzęta (2000 warchlaków i 500 świń) znajdujące się wewnątrz budynku spłonęły – powiedział portalowi tvp.info st. kpt. Dariusz Szrama z KP PSP Oborniki.

Strażacy zostali poinformowani o zdarzeniu w sobotę rano, około godziny 5:25. – Natychmiast do akcji wyjechały najbliższe siły, czyli straż pożarna w Obornikach i wszystkie ościenne ochotnicze jednostki, dodatkowo jednostki PSP z Poznania, Wągrowca i Szamotuł – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info st. kpt. Dariusz Szrama z KP PSP Oborniki.

Nie udało się jednak uratować budynku z 2000 warchlaków i 500 świń. Wszystkie zwierzęta spłonęły. Straty szacowane są na kilka milionów złotych.

– Na tę chwilę nie ma informacji o ofiarach w ludziach, ale ostatecznie można będzie to potwierdzić po oględzinach policji i dogaszeniu pożaru – poinformował Szrama.

W akcji gaszenia pożaru brało w sumie udział ok. 20 zastępów straży. Obecnie na miejscu pracują zastępy z 4 powiatów: obornickiego, szamotulskiego, poznańskiego i wągrowieckiego, które podjęły działania chłodzenia pomieszczeń obok palącej się świniarni. Strażacy mieli dodatkowo utrudnione zadanie. Jak podaje portal eoborniki.pl część okolicznych hydrantów była zepsuta.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!