Wiadomości

21. przypadek koronawirusa w Polsce, to kobieta z województwa dolnośląskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Zdrowia podało, że testy laboratoryjne potwierdziły 21 przypadek koronawirusa w Polsce. Zakażona jest kobieta z województwa dolnośląskiego, przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, pacjenta jest młoda, a jej stan jest dobry.

Wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o potwierdzeniu trzech nowych przypadków zakażeń koronawirusem COVID-19. Jedno z zakażeń odnotowano w Warszawie, a dwa kolejne w Cieszynie. W sumie więc dzisiaj potwierdzono cztery dodatkowe przypadki zarażenia koronowirusem.

– Chcemy wprowadzić metody ścisłej kontroli osób, które są w kwarantannie. Wspólnie z MSWiA wypracowaliśmy mechanizm objęcia opieką osób, które są w kwarantannie. Do każdej takiej osoby codziennie „zapuka” policja. Podczas kwarantanny musimy być w domach. Policja wspomoże służby sanitarne, będzie kontrolować i obejmować opieką osoby w kwarantannie. Ważne jest by poważnie podchodzić do kwarantanny, to nie jest czas wolny. Samotne osoby [trzeba] objąć opieką. Nowe przypadki koronawirusa dotyczą osób, które przyjechały z kierunku włoskiego. Część z nich była objęta kwarantanną. Nie ma jeszcze poziomej transmisji w Polsce – mówił wtedy Szumowski.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!