Wiadomości

20-latek przyznał się do makabrycznego zabójstwa kobiety

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kara dożywotniego więzienia grozi 20-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o zabójstwo młodej kobiety. Jej zmasakrowane ciało znaleziono w czwartek w lesie we wsi Piotrowo koło Nowego Dworu Gdańskiego (Pomorskie).

Podejrzany o zabójstwo młodej kobiety Patryk D. przyznał się do winy. Jak mówi Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, 20-latek miał złożyć obszerne wyjaśnienia.

– Będą one teraz weryfikowane innymi czynnościami procesowymi, żeby potwierdzić ich prawdziwość – wyjaśnił Duszyński.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego trzymiesięczny areszt.

Śledczy nie podają na razie tożsamości ofiary, ponieważ potrzebne są jeszcze badania porównawcze kodu DNA. Jej ciało zostało rozczłonkowane, sprawca zakopał je w lesie. Według nieoficjalnych informacji, odkryte ciało to prawdopodobnie zaginiona na początku marca 23-letnia kobieta spod Łomży, która w ostatnim czasie mieszkała na warszawskiej Białołęce.

Dziewczyna w marcu wyjechała do swojego byłego chłopaka mieszkającego w Nowym Dworze Gdańskim, a potem zniknęła. Wtedy też matka 23-latki otrzymała SMS-a z jej numeru, ale nie było wiadomo, kto dokładnie go wysłał. Później telefon dziewczyny wyłączono. Według nieoficjalnych informacji, zatrzymany mężczyzna jest właśnie byłym chłopakiem zaginionej 23-latki.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!