Europa Islam Świat Wiadomości

19 obywatelek rosyjskich zostało skazanych za przynależność do Państwa Islamskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 

Trybunał w Bagdadzie powołany do sądzenia terrorystów skazał w niedzielę na dożywocie za przyłączenie się w Iraku do ugrupowania Państwo Islamskie 19 obywatelek Rosji. Identyczne wyroki otrzymało sześć kobiet z Azerbejdżanu i cztery z Tadżykistanu.

Jak pisze agencja AFP, wszystkie oskarżone były identycznie ubrane, miały na sobie czarne szaty założone na czerwone bluzki, a na głowach czarne chusty.

Uczestniczyły w rozprawie sądowej wraz ze swymi dziećmi. Sąd porozumiewał się z nimi za pomocą wykładowcy języka rosyjskiego z uniwersytetu w Bagdadzie.

Nie wiedziałam, że znajdujemy się w Iraku. Pojechałam z moim mężem i z dziećmi do Turcji, aby tam zamieszkać, a po jakimś czasie odkryłam raptem, że jesteśmy w Iraku –zeznała jedna z oskarżonych. Inne podawały za nią podobne wyjaśnienie.

Sędzia prowadzący rozprawę poinformował, że jedna z oskarżonych imieniem Mariana była wcześniej chrześcijanką, podobnie jak jej mąż, ale oboje przeszli na islam. Pozostałe oskarżone od początku były muzułmankami.

Kontaktujemy się z rodzinami osądzonych, aby poinformować ich o przebiegu rozprawy – powiedział korespondentowi AFP rosyjski dyplomata obecny na procesie.

Wyroki wydane przez bagdadzki trybunał podlegają apelacji.

Źródło: rmf24,pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!