Wiadomości

1800 czołgów, 3950 pojazdów pancernych… – Rosja szykuje nową ofensywę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja podobno przygotowuje się do nowej ofensywy na dużą skalę przeciwko Ukrainie. Armia rosyjska mogła przygotować do nowych ataków około 1800 czołgów, prawie cztery tysiące pojazdów opancerzonych i 2700 systemów artyleryjskich.

Ponadto najeźdźcy dysponują 810 sowieckimi wyrzutniami rakiet typu Grad i Smiercz, 400 myśliwcami i 300 śmigłowcami gotowymi do nowej fali ataków – miał powiedzieć Foreign Policy jeden z ukraińskich urzędników pod warunkiem zachowania anonimowości. „W ciągu najbliższych 10 dni spodziewamy się nowej dużej inwazji” – cytują go dziennikarze.

„Pentagon uważa, że ​​Kreml zaczął rozmieszczać dziesiątki tysięcy żołnierzy, aby zrekompensować straty w trwających walkach w miastach Bachmut i Soledar. Ale Kijów uważa, że ​​Putin może pójść dalej zebrawszy dodatkowe oddziały do ​​24 lutego – w rocznicę pełnoskalowej inwazji” – czytamy w publikacji.

Dziennikarze dodali, że nic nie wskazuje na to, by rosyjski dyktator Władimir Putin porzucił swój główny cel, tj. całkowite przejęcie Ukrainy, ale analitycy i ukraińscy urzędnicy spodziewają się, że następna ofensywa będzie skoncentrowana na wschodzie kraju, w obwodach donieckim i ługańskim. Najeźdźcy chcą osiągnąć granice administracyjne tych obwodów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!