Wiadomości

18-letni ob. Ukrainy przyznał się do organizowania przerzutu migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejny organizator przerzutu migrantów zatrzymany przez funkcjonariuszy z Podlaski Oddział Straży Granicznej. 18-letni ob. Ukrainy przyznał się do organizacji pięciu nielegalnych przekroczeń granicy z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców. Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia – sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze GOŚ PSG w Narewce, wspólnie z funkcjonariuszami SG z Warszawy i Wydziałem Zabezpieczenia Działań z Białegostoku 17 stycznia br. dokonali zatrzymania obywatela Ukrainy. Mężczyzna podejrzany był o zorganizowanie co najmniej pięciu przekroczeń granicy państwowej z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców wbrew obowiązującym przepisom. Czynności dokonane zostały w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Hajnówce.

Cudzoziemca przewieziono do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Narewce. W trakcie prowadzonych czynności zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do stawianych mu zarzutów. Decyzją Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy i umieszczony w Areszcie Śledczym w Hajnówce.

Czytaj też:

Straż Graniczna zatrzymała obywateli Egiptu, Somalii i Jemenu, którzy dostali się do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!