Wiadomości

15 tys. franków szwajcarskich kary dla członka sztabu szkoleniowego reprezentacji Chorwacji za filmik „Chwała Ukrainie”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) nałożyła karę grzywny 15 tys. franków szwajcarskich na członka sztabu szkoleniowego Chorwacji Ognjena Vukojevica. Po zwycięstwie nad Rosją zamieścił on w internecie krótki film zatytułowany „Chwała Ukrainie”.

Wcześniej Chorwacka Federacja Piłki Nożnej (HNS) wykluczyła go ze sztabu szkoleniowego drużyny narodowej.

Po sobotnim meczu w Soczi z Rosją pojawiło się w internecie nagranie wideo, na którym obrońca Domagoj Vida krzyczy: „Chwała Ukrainie!”. Film zamieścił właśnie były reprezentant Chorwacji Vukojevic. On i Vida w przeszłości występowali w Dynamie Kijów.

Mniej surowo potraktowano Vidę, który dostał tylko formalne ostrzeżenie, ale nie nałożono na niego żadnej sankcji. On sam kilkakrotnie zapewniał, że nie miał nic złego na myśli. „Uwielbiam Rosjan, to był tylko żart” – mówił.

Także Vukojevic zapewniał, że film nie był żadną deklaracją polityczną, jego celem było wyłącznie… pozdrowienie ukraińskich przyjaciół.

Były zawodnik reprezentacji Chorwacji przeprosił rosyjską opinię publiczną.

„Moja wypowiedź została źle zinterpretowana. Przepraszam wszystkich, których uraziłem” – powiedział Vukojevic.

Vida strzelił gola w dogrywce meczu z Rosją, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania 2:2. W konkursie karnych zwyciężyli Chorwaci 4-3, a jedną z „jedenastek” wykorzystał właśnie Vida.

W półfinale mistrzostw świata Chorwacja zmierzy się w środę z Anglią.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!