Wiadomości

12 tysięcy osób zamierza wziąć udział w Biegu Powstania Warszawskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do udziału w 28. Biegu Powstania Warszawskiego szykuje się 12 tysięcy osób. Większość, blisko osiem tysięcy, wybrała dłuższy dystans – 10 km, pozostali – 5 km. Start i metę usytuowano w rejonie Toru Łyżwiarskiego Stegny.

Wieczorne zawody (początek o 20.30) poprzedzi rano (od godz. 9) Bieg Zdobycia PAST-y, w którym udział weźmie maksymalnie 740 osób. Do pokonania po schodach będą mieli dziewięć pięter w historycznym budynku przy ul. Zielnej 39. Zapisy skończyły się równie szybko jak zaczęły, bo już na początku lipca.

W tym roku trasa biegu została wyznaczona w innym rejonie miasta niż w latach ubiegłych, a to z uwagi na prace na placu Krasińskich i ulicy Miodowej oraz kolizje z terminami innych dużych imprez planowanych w Warszawie. Bazą jest Tor Łyżwiarski, w okolicy którego w 1944 roku ciężkie walki toczył m.in. pułk Baszta w Forcie Legionów. Jeden z jego żołnierzy, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski zapowiedział przybycie na start biegu.

Organizatorzy zawodów oraz Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944 zapraszają uczestników i kibiców do wspólnego śpiewania powstańczych piosenek od godziny 19. Oprawę 28. edycji imprezy zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego, przy akompaniamencie której tuż przed startem biegu na 5 i 10 km odśpiewana zostanie kolejno Rota, a następnie hymn narodowy.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!