Europa Wiadomości

100 tysięcy euro nagrody za poszukiwanego terrorystę z Berlina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemieckie władze wyznaczyły 100 tysięcy euro nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać zamachowca z Berlina. Ścigany to 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Opublikowano dwa zdjęcia terrorysty.

 

Jak głosi list gończy, Anis Amri poszukiwany jest „z powodu pilnego podejrzenia o sprawstwo”. Prokuratura ostrzegła również, że w razie kontaktu z nim należy zachować ostrożność, gdyż może być uzbrojony.

 

Amri został opisany jako mężczyzna o wzroście 178 cm i wadze około 75 kilogramów, mający czarne włosy i piwne oczy.

 

W europejskim nakazie aresztowania, do którego dotarła agencja Associated Press, poszukiwany Anis Amri określony jest jako obywatel Tunezji urodzony w mieście Ghaza. Posługiwał się m.in. kilkoma różnymi wersjami zapisu jego prawdziwego nazwiska; podawał się także za obywatela Egiptu i Libanu.

 

– Poszukiwany przyjechał do Niemiec w lipcu 2015 roku, od lutego 2016 roku przebywał głównie w Berlinie. Jego wniosek o przyznanie azylu został odrzucony w czerwcu br., jednak przewidziana w takich przypadkach deportacja nie doszła do skutku ze względu na brak dokumentów potwierdzających jego tożsamość – wyjaśnił szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger.

 

Tunezyjczyk poszukiwany jest w związku z zamachem terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na terenie jednego z jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie. Zamachowiec porwał polską ciężarówkę z kierowcą i wjechał nią w tłum ludzi. Polski kierowca próbował odwieść szaleńca od zamachu, ale został podźgany nożem, a na koniec zastrzelony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!