Wiadomości

Azerbejdżańska armia opublikowała film o zdobyciu miasta Cəbrayıl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cəbrayıl było pierwszym azerbejdżańskie miastem powiatowym zdobytym przez wojska w toku trwającej od 27 września wojny o Górski Karabach. W tej wielkiej bitwie zaangażowana była po obu stronach znaczna liczba czołgów i bojowych wozów piechoty, a także jednostek artylerii, co możemy zobaczyć na opublikowanym dziś przez azerbejdżańską armię filmie.

„Wyzwolenie” leżącego w południowo wschodniej części enklawy, o którą toczy się wojna, miasta Cəbrayıl prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev obwieścił już 4 października, z późniejszych doniesień wynikało jednak, iż Ormianie utrzymali się w znacznej jego części, w tym w jego centrum.

7 października nad ranem na obrzeżach Cəbrayıl doszło do krwawego boju, w którym siły azerbejdżańskie poniosły znaczące straty, o czym obszernie informowała na twitterze sekretarz prasowa armeńskiego Ministerstwa Obrony Shushan Stepanyan. W ciągu dnia znów do głosu doszli Azerbejdżanie, którzy przejęli kontrolę nad centrum tego powiatowego miasta, posiadającego istotne znaczenie strategiczne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!