Polska Wiadomości

Pijany Ukrainiec bez prawka spowodował wypadek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

38-letni Ukrainiec w Okszowie stracił prawo jazdy, prowadząc po pijanemu i powodując kolizję z synem w samochodzie. Policja wystąpiła o jego deportację i zakaz wjazdu do Polski na 5 lat.

Pijany Ukrainiec bez prawka spowodował wypadek. W niedzielny wieczór na drogach w Okszowie doszło do sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie. Pijany kierowca audi stracił panowanie nad autem i wylądował w przydrożnym rowie. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci z Chełma, szybko wyszło na jaw, że siedzący za kółkiem 38-letni obywatel Ukrainy kompletnie zlekceważył bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. W samochodzie znajdowała się kochanka oraz 11-letni syn mężczyzny. Dziecko zostało narażone na ogromne ryzyko przez skrajną nieodpowiedzialność ojca.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie tylko pił wcześniej alkohol, ale w ogóle nie powinien wsiadać do samochodu, ponieważ nie posiadał prawa jazdy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu usłyszał on poważne zarzuty. Odpowie za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji oraz narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Policjanci zdecydowali się na stanowczy krok, uznając, że osoba tak rażąco łamiąca polskie prawo nie powinna dłużej przebywać na terenie naszego kraju.

W oparciu o zebrane dowody policja złożyła już specjalny wniosek do Straży Granicznej w Dorohusku. Chodzi o wydanie decyzji, która zmusi 38-latka do natychmiastowego powrotu do ojczyzny. Konsekwencje są surowe, ponieważ mężczyzna nie tylko musi wyjechać, ale otrzymał również zakaz wjazdu do Polski oraz wszystkich innych państw strefy Schengen na najbliższe 5 lat. Jak informuje nadkomisarz Ewa Czyż, każdy obcokrajowiec musi mieć świadomość, że łamanie przepisów na naszych drogach kończy się nie tylko karą w sądzie, ale może oznaczać definitywny koniec pobytu w Polsce.

Aktualne dane za 2024 rok mówią, że polska policja zatrzymała obywateli Ukrainy 9 753 razy za różne przestępstwa, z czego aż 2 943 przypadki dotyczyły jazdy pod wpływem alkoholu — była to najczęstsza kategoria naruszeń prawa wśród cudzoziemców.

Łącznie obcokrajowcy popełnili w tym okresie 16 437 przestępstw, a prowadzenie pojazdu po alkoholu stanowiło największą część tych zdarzeń, co wynika z policyjnych statystyk cytowanych przez media. Trzeba jednak pamiętać, że Ukraińcy są najliczniejszą grupą migrantów w Polsce, dlatego wysokie liczby bezwzględne nie oznaczają automatycznie wysokiego poziomu przestępczości w przeliczeniu na populację.

Polecamy również: Regermanizacja dokonywana polskimi rękoma

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!