Wiadomości

W Poznaniu dziennikarz i kurier zostali zaatakowani strzykawką /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Poznaniu zaatakował kuriera igłą ze strzykawką zawierającą nieznaną substancję. Kilka dni wcześniej w ten sam sposób zaatakowany został dziennikarz telewizji WTK podczas transmisji na żywo – informuje portal TVP Info.

Do incydentu doszło w czwartek przy poznańskim Kupcu. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedna osoba została ukłuta igłą ze strzykawką.

Na miejsce od razu skierowane został patrole. Okazało się, że mężczyzna podszedł do kuriera InPost-u i wbił mu igłę w plecy. Po wszystkim uciekł. Na miejscu policjanci zabezpieczyli monitoring. Kurier trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

– Ustalili, że mężczyzna wsiadł do tramwaju. Śledzili jego drogę i kolejne przesiadki. Został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusze wypatrzyli go w jadącym tramwaju – relacjonuje Borowiak.

Podczas wstępnego przeszukania znaleziono przy nim igłę i strzykawkę zawierającą nieznaną substancję płynną. Borowiak poinformował też, że zatrzymany ma 27 lat i jest mieszkańcem Poznania. W styczniu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa.

Podobna sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem. Operator kamery telewizji WTK realizujący transmisję na żywo został ukłuty w plecy igłą. Napastnik uciekł. Policjanci ustalają, czy zatrzymany 27-latek odpowiada i za to przestępstwo. – Dziś odbędzie się identyfikacja – mówi rzecznik.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!