Wiadomości

Szef MON podał szczegółowe informacje na temat zaangażowanie wojska w zabezpieczenie granicy polsko-białoruskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Choć sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta, polskie służby nad nią panują – zapewnił na antenie TVP Info minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON poinformował, że zdecydował o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną w patrolowaniu granicy.

– Dziś 3 tys. żołnierzy patrolowało polską granicę. Podpisałem decyzję zwiększającą tę liczbę na wniosek Straży Granicznej, bo to SG koordynuje te działania, a więc tylu żołnierzy, ilu będzie potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa, zostanie skierowanych na granicę – zapowiedział szef MON w programie „Gość Wiadomości”.

Minister dodał, że na granicy polsko-białoruskiej konsekwentnie budowane jest ogrodzenie tymczasowe, które utrudnia jej forsowanie. Poinformował, że dotąd wykonano ponad 130 kilometrów płotu o wysokości 2 i pół metra. Równolegle do niego zostały położone wojskowe zasieki. Dodał, że jest także budowane ogrodzenie, które będzie chronić zwierzęta przed okaleczeniami oraz, że przygotowywane jest też ogrodzenie, które będzie miało charakter trwały. Granica jest również patrolowana ze śmigłowców.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!