Wiadomości

Sondaż poparcia dla partii politycznych: PiS w dół, PO w górę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 7 pkt. proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską Donalda Tuska – tak wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Na Prawo i Sprawiedliwość głosować zamierza 36 proc. badanych. Taki wynik oznacza spadek poparcia partii rządzącej o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą wskazało 29 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 3 pkt. proc. Polityczne podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera TVN może liczyć na 11 proc. poparcia, o 1 pkt. proc. więcej niż w badaniu sprzed tygodnia.

Na Konfederację wskazało 8 proc. badanych (bez zmian). Na niezmienionym poziomie zostaje też poparcie dla Lewicy – 8 proc. Na Polskie Stronnictwo Ludowe głosować chce 5 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Poparcie dla Kukiz‘15 wynosi 1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.). Porozumienie bez zmian – 1 proc.

/wpolityce.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!