Wiadomości

Policja w Hadze zarekwirowała protestującym rolnikom traktory

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donoszą holenderskie media, policja w Hadze skonfiskowała rolnikom kilkanaście traktorów, którymi wjechali rano do miasta. Zdaniem protestujących przeciwko rządowej strategii ograniczania emisji tlenku azotu jest to ograniczenie „ograniczanie demokratycznego protestu”.

Król Wilhelm Aleksander wygłosi dziś przed połączonymi izbami parlamentu podczas tradycyjnego Prinsjesdag przemówienie, w którym przedstawi politykę rządu na nadchodzący rok. Tego dnia swój protest zaplanowali także w Hadze rolnicy, którzy sprzeciwiają się rządowej zapowiedzi redukcji emisji tlenku azotu.

Rolnicy planowali wjazd do miasta traktorami, co zostało jednak uniemożliwione przez policję, na podstawie wydanego przez burmistrza zarządzenia, w którym zakazano wjazdu „ciężkiego sprzętu”. W efekcie kiedy rolnicy wjechali do miasta, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, informuje portal RTL Nieuws. Traktory zostały załadowane na przyczepy i wywiezione na policyjne parkingi.

„To jest ograniczanie demokratycznego protestu” – powiedziała Sieta van Keimpema, rzeczniczka Farmers Defence Force, cytowana przez portal NOS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!