Wiadomości

Policja oskarżyła szczury o zjedzenie prawie 200 kg marihuany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jako donosi serwis BBC, policja w Indiach oskarżyła szczury o zjedzenie blisko 200 kilogramów marihuany skonfiskowanej handlarzom i przechowywanej na posterunkach.

„Szczury to małe zwierzęta, które nie boją się policji. Trudno jest uchronić przed nimi narkotyki” – oświadczył sąd w stanie Uttar Pradeś leżącym na północnym wschodzie kraju.

Sąd zażądał okazania skonfiskowanych narkotyków jako dowodów w procesie przeciwko osobom oskarżonym o przemyt. Po stwierdzeniu przez policję, że nie może tego zrobić, ponieważ marihuanę zjadły szczury, sąd poprosił jedynie o wgląd do magazynów, w których była ona składowana.

Sędzia Sanjay Chaudhary ostrzegł, że na posterunkach policji w dystrykcie Mathura w Uttar Pradeś znalazło się ok. 700 kg skonfiskowanej marihuany i również reszta narkotyków jest w niebezpieczeństwie ze strony „plagi” szczurów.

Dodał, że policja, która oskarżyła szczury o zjedzenie 200 kg marihuany, nie miała doświadczenia potrzebnego do zajęcia się sprawą, ponieważ zwierzęta były „za małe”. Sędzia Chaudhary uznał, że jedynym sposobem ochrony przejętej marihuany przed „takimi nieustraszonymi myszami” jest sprzedaż narkotyków laboratoriom badawczym i firmom medycznym na aukcji, z której dochód trafiłby do rządu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!