Kultura Polska Telewizja internetowa Wiadomości

Kijowski walczy z „Wyklętym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie”, film pt. „Wyklęty” o ostatnim Żołnierzu Niezłomnym „Lalku” nie zostanie zaprezentowany na największym polskim festiwalu filmowych debiutów w Koszalinie. To decyzja reżysera Janusza Kijowskiego, syna prominenta PRL „zasłużonego w walkach z bandami” i zarazem stryja szefa KOD-u.

W czerwcu br. odbędzie się 36. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Widzowie nie zobaczą tam jednak filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego, nawiązującego do historii ostatniego zabitego Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek. Nie przeszedł on bowiem wstępnej selekcji, której dokonuje jego wieloletni dyrektor programowy Janusz Kijowski.

Prywatnie jest on stryjem Mateusza Kijowskiego, współtwórcy Komitetu Obrony Demokracji. W wyborach do Sejmu w 2005 r. Janusz Kijowski był liderem listy Partii Demokratycznej w okręgu olsztyńskim a w roku 2011 r. startował z ramienia SLD. Wspierał też Bronisława Komorowskiego jako członek wyborczych komitetów honorowych byłego prezydenta. Ojciec reżysera, Józef Kijowski, późniejszy poseł ZSL, po zakończeniu wojny jako oficer LWP walczył z Żołnierzami Wyklętymi.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze