Wiadomości

Kierowniczka referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym zatrzymana za korupcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali kierowniczkę referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku. Sprawa ma związek ze śledztwem zachodniopomorskich „pezetów” w sprawie nieprawidłowości w Urzędzie Skarbowym w Płońsku oraz Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie.

Do zatrzymania doszło przed kilkoma dniami, jednak dopiero teraz śledczy ujawnili tę informację. Funkcjonariusze BIW MF dokonali przeszukania w płońskiej skarbówce i zatrzymali kierowniczkę referatu kontroli.

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił Marcie K. zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty dotyczą niedopełnienia ciążących na niej obowiązków wynikających z ordynacji podatkowej, regulaminów organizacyjnych urzędu oraz zarządzeń wewnętrznych. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie to jeden z elementów śledztwa zachodniopomorskich „pezetów” w sprawie „nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie”. Przed czterema laty na wniosek szczecińskich prokuratorów zatrzymano naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. Według śledczych Andrzej S. pomagał jednej z grup przestępczych wyłudzić podatek VAT w wys. 5 mln zł.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!