Wiadomości

Kaczyński o krok od wyrzucenia Ziobry? Kanthak: Wyssane z palca historyjki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyssanych z własnego palca historyjek proszę nie zrzucać na jakieś „źródła” – napisał na Twitterze poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak, dementując w ten sposób doniesienia dziennikarza Radia Zet, według którego Jarosław Kaczyński planuje wyrzucić z rządu Zbigniewa Ziobro.

Zdaniem rozgłośni prezes PiS „liczy, że pozbycie się ministra sprawiedliwości zapewni Polsce wypłatę funduszy unijnych”. Środki te miałyby trafić do naszego kraju m.in. po likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego – wg Radia Zet – blokowanej przez lidera Solidarnej Polski.

W artykule dziennikarza Radia Zet czytamy o rzekomych planach Jarosława Kaczyńskiego dotyczących pozbycia się z rządu Zbigniewa Ziobry ze względu na blokowaną likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz powiązaną z tym wypłatą funduszy unijnych, a także o „przeciąganiu” polityków Solidarnej Polski w kierunku PiS.

„Próby przeciągnięcia na stronę PiS ludzi Ziobry trwają od dłuższego czasu. Po to Kaczyński np. dał niedawno stanowisko Janowi Kanthakowi w resorcie Sasina” – cytuje Radio Zet swoje źródła w MAP. Jak dodano, „mało kto wierzy w to, że Ziobrę opuszczą Michał Woś lub Michał Wójcik, ale na 3-4 nazwiska Kaczyński na pewno może liczyć. Szczególnie w obliczu zbliżających się wyborów i tego, że politycy Solidarnej Polski są świadomi jak słabe notowania ma ich formacja – bez PiS skazana jest na klęskę wyborczą, a Konfederacja nie pali się do tego, by brać Ziobrę na pokład”.

„Panie red. Radosławie Gruca ostatnio było Święto Trzech Króli, a nie Prima Aprilis. Pomyliły się panu kartki w kalendarzu. Wyssanych z własnego palca historyjek proszę nie zrzucać na jakieś »źródła«” – napisał na Twitterze Jan Kanthak, powołany w listopadzie 2021 roku na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!