Telewizja internetowa Wiadomości

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło kolejny atak na cele w Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy na12 czerwca izraelskie samoloty ponownie zaatakowały przy użyciu rakiet powietrze-ziemia cele w pobliżu Tell al-Hara w południowej Syrii. Według syryjskich mediów strona izraelska użyła środków walki elektronicznej, by zakłócić działania syryjskich systemów obrony przeciwlotniczej. Podkreślają one, że mimo to przynajmniej część pocisków zdołano przechwycić, a atak spowodował wyłącznie szkody materialne.

W Tell al-Hara to rozmieszczone są syryjskie systemy przeciwlotnicze i one to najprawdopodobniej były zasadniczym celem ataku. Źródła izraelskie – jak zawsze – twierdzą, że celem ataku były „cele irańskie”.

Atak z 12 czerwca był trzecim uderzeniem izraelskiego lotnictwa na Syrię w tym miesiącu. Poprzednie ataki miały miejsce w dniu 2 czerwca, gdy samoloty izraelskie zaatakowały pozycje armii syryjskiej w rejonie na wschód od Wzgórz Golan, a kolejny w dniu 3 czerwca, kiedy to celem ataku było lotnisko T-4.

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!