Telewizja internetowa Wiadomości

Iran zaprezentował nowy system obrony przeciwlotniczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Irańskie Ministerstwo Obrony zaprezentowało krajowy system obrony przeciwlotniczej o nazwie „15-ty Khordad”. W uroczystości wziął udział minister obrony generał brygady Amir Hatami.

– „15-ty Khordad”, który został zaprojektowany i opracowany przez krajowych specjalistów, może jednocześnie przechwytywać i prowadzić działania przeciwko sześciu celom… Może być także gotowany do działania w mniej niż pięć minut” – powiedział gen. bryg. Hatami, opisując działanie systemu, podczas uroczystości w rozmowie z Mehr News .

„15-ty Khordad” może podobno śledzić cele powietrzne w zasięgu 150 km i przechwytywać je w zasięgu 120 km. Iran twierdzi również, że system może przechwytywać „cele ukryte” w zasięgu 85 km i niszczyć je w zasięgu 45 km.

System wykorzystuje irańskie rakiety Sayyad-3 i 3C ziemia-powietrze. Iran twierdzi, że pociski te zostały zaprojektowane od podstaw, ale eksperci uważają, że zostały one opracowane na podstawie amerykańskich rakiet RIM-66 Standard, które były używane przez irańską marynarkę wojenną.

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!