Wiadomości

Irak wysłał dwa samoloty na Białoruś. Mają zabrać 617 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Z Iraku na Białoruś poleciały po południu dwa samoloty, które mają zabrać Irakijczyków, którzy utknęli na granicy polsko-białoruskiej – poinformowało tamtejsze ministerstwo transportu.

– Dwa samoloty z Bagdadu mają w czwartek wylądować w Mińsku, a następnie wywieźć z Białorusi do Iraku łącznie 617 osób – podała w czwartek po południu agencja Interfax-Zachód, powołując się na ambasadora Iraku w Moskwie.

Z kolei lotnisko w Mińsku podało, że odbędą się dwa loty do Iraku. Samolot linii Iraqi Airways, Airbus A320, który może przewozić 180 pasażerów, wyleciał z Bagdadu i powinien wylądować w Mińsku o godz. 21.15 (19.15 w Polsce). Wstępnie wylot do Iraku zaplanowany jest, jak podano, na godz. 22.15 czasu mińskiego.

Drugi samolot, Boeing 747-400 na 420 miejsc, ma przylecieć i wylecieć po północy z czwartku na piątek. Miński port lotniczy zaznaczył przy tym w komunikacie, że rozkład połączeń może jeszcze ulec zmianie.
Z informacji PAP wynika, że duże grupy migrantów przebywające w Mińsku były w czwartek zatrzymywane w różnych miejscach i zabierane na lotnisko z informacją, że zostaną skierowane na lot powrotny Iraku. – Jesteśmy pilnowani przez funkcjonariuszy milicji – poinformował PAP telefonicznie jeden z obywateli Kurdystanu, dodając, że wraz z nim na lotnisku jest ok. 300 osób.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!