Telewizja internetowa Wiadomości

Gwałtowne starcia między Grekami i imigrantami na wyspie Lesbos /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na greckiej wyspie Lesbos ta noc należała do wyjątkowo niespokojnych. Doszło tam bowiem do gwałtownych starć pomiędzy greckimi mieszkańcami wyspy a imigrantami, których ci pierwsi postanowili usunąć z rynku, który od czterech dni był przez nich okupowany.

Imigranci od czterech dni okupowali rynek Mytilini w proteście przeciwko warunkom panującym w miejscowym obozie dla uchodźców Morii. Tymczasem greccy mieszkańcy wyspy zorganizowali wczoraj manifestację w geście solidarności z dwoma greckimi żołnierzami wziętymi do niewoli przez armię turecką. Po rozwiązaniu tejże manifestacji grupa około 200 jej uczestników ruszyła w kierunku okupowanego przez imigrantów centralnego placu wyspy.

Przebywający na rynku imigranci, wspierani przez lewicowych bojówkarzy, stawili im opór. Doszło do gwałtownych starć. Aby obronić imigrantów przed wściekłym tłumem wezwano dodatkowe siły policyjne, które użyły gazu łzawiącego do rozproszenia Greków.

Burmistrz Lesbos, Spiros Galinos, powiedział, że protest był „spontaniczną reakcją”. Według niego, wskutek kryzysu migracyjnego wyspa „dźwiga ogromny ciężar” i należało spodziewać się, że osoby o radykalnych poglądach wezmą udział w proteście.

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!


Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze