Dyskusja na temat polskich formacji wojskowych na Wschodzie i prezentacja komiksu „Pochód zimowy 1918-1920”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Event Start Date:
21 lutego 2019
Event End Date:
21 lutego 2019
Event Venue:
17.30

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na dyskusję na temat polskich formacji wojskowych na Wschodzie i prezentację komiksu „Pochód zimowy 1918–1920. Epopeja 5. Dywizji Syberyjskiej” 21 lutego 2019 r. (czwartek), godz. 17.30, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25

W dyskusji udział wezmą:
dr Kazimierz Krajewski (IPN O/Warszawa)
dr Wojciech Muszyński (IPN O/Warszawa)
Prowadzenie: dr Tomasz Łabuszewski (IPN O/Warszawa)

Komiks ukazuje losy 5. Dywizji Syberyjskiej – jednej z zapomnianych polskich jednostek tworzonych masowo w latach 1914–1920 na terenie Imperium Rosyjskiego. Formacja ta składała się z ochotników z bardzo różnych środowisk: żołnierzy byłej armii rosyjskiej, jeńców z armii austro-węgierskiej, niemieckiej, potomków zesłańców, rzuconych w wir okrutnej wojny domowej rozpętanej przez bolszewików. Mimo ekstremalnie trudnych warunków syberyjskiej zimy potrafili oni do końca zachować bohaterską postawę, z poświęceniem walcząc z przeważającymi siłami wroga.

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!