Telewizja internetowa Wiadomości

Dyrektor programowy TVN twierdzi, że „surówka” z „urodzin Hitlera” wcale nie zaginęła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura tuż po ujawnieniu reportażu o „polskich nazistach” wystąpiła do telewizji TVN, by ta przekazała jej całość nagrań, se wszystkich ukrytych kamer, którymi posługiwali się dziennikarze nagrywający „urodziny Hitlera” w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Okazało się, że stacja przekazała prokuraturze produkt finalny, czyli materiał, który wyemitowano w telewizji! – przypomina portal wpolityce.pl.

– Prokuratura dysponuje tylko fragmentami zapisów kilkugodzinnego spotkania, wyemitowanymi w kilkunastominutowym reportażu TVN. Nie posiada całości nagrania „urodzin Hitlera”, co niewątpliwie stanowiłaby obiektywny i bardzo cenny materiał dowodowy, pozwalający odtworzyć ich przebieg „od początku do końca”. Pozwoliłoby to na wszechstronne wyjaśnienie sprawy i mogłoby być jednocześnie potwierdzeniem, że zaangażowani w tę sprawę reporterzy TVN dochowali standardów dziennikarskiej uczciwości i rzetelności. Brak całości nagrania, poza przekazanym materiałem emisyjnym, obiektywnie utrudnia zatem postępowanie karne w tej sprawie – czytamy w piśmie skierowanym przez Prokuratora Krajowego do Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Tymczasem Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji, stwierdzi, że „surówka” wcale nie zaginęła.

– Surówka nie zaginęła, ale każde medium posługuje się należnymi mu możliwościami. Z nazizmem trzeba walczyć, nazizmu nie wolno bronić – powiedział w rozmowie z telewizją wPolsce.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze