Wiadomości

Dekoracje bożonarodzeniowe w Barcelonie bez symboli chrześcijańskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na ulicach Barcelony w nocy ze środy na czwartek pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje. Tym razem jednak nie odwołują się one do ikonografii chrześcijańskiej, a do „świąt dla wszystkich” – oznajmiła lokalna minister ds. handlu i rynków.

Zgodnie z opinią władz miasta, „dekoracje świąteczne są w tym roku wyjątkowe dzięki wprowadzeniu autorskiego designu”. Autorem instalacji oświetleniowych jest projektant Antonio Aroli, który wygrał konkurs rozpisany przez ratusz w celu „uczynienia z oświetlenia jeszcze jednej ikony stolicy Katalonii”.

Według lokalnej minister ds. handlu i rynków Montserrat Ballarin projekt „pozostawia na boku ikonografię chrześcijańską i odwołuje się do świąt dla wszystkich”.

Od centralnego Placu Katalonia odbija spektakularny krąg migających promieni świetlnych, a na głównej ulicy miasta Gran Via oświetlenie bożenarodzeniowe przypomina autorskie lampki.

Nad ulicą Arago zawieszono rozmyte gwiazdy, które nabierają kształtu w miarę zbliżania się do nich pieszo lub samochodem. Na kilku placach można zobaczyć wielkie świetliste napisy „Barcelona” wykonane charakterystycznym pismem szyldu nieistniejącego już sklepu produktów designerskich Vincon.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!