Wiadomości

Coraz więcej kobiet zgłasza, że padły ofiarą molestowania podczas imprezy sylwestrowej w Mediolanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do prokuratury w Mediolanie napływają zawiadomienia z różnych części Włoch od kobiet, które były molestowane podczas zabawy sylwestrowej na placu przed tamtejszą katedrą. Zatrzymano dwóch z 18 zidentyfikowanych sprawców grupowej napaści seksualnej.

Do aresztu trafili 18- i 21-latek, synowie imigrantów z północnej Afryki – podały włoskie media. Pochodzącymi stamtąd imigrantami lub obywatelami włoskimi w drugimi pokoleniu są także wszyscy pozostali napastnicy. Są wśród nich 15-latkowie.

Wszyscy zostali zidentyfikowani na podstawie komputerowego programu rozpoznawania twarzy, zastosowanego podczas analizy nagrań z mediolańskiego Piazza del Duomo.

Jak wynika ze śledztwa, agresorzy wybierali ofiary, a następnie podchodzili do nich, wzywając wspólników, którzy je otaczali. Tworzyli „mur”, za którym nie było widać, co się dzieje. Działali jak „banda” z hersztem na czele, z premedytacją i precyzją – te opinie śledczych cytują media.

O kolejnych napływających zgłoszeniach od ofiar grupowej przemocy seksualnej poinformował dziennik „Libero”. Przytacza fragmenty zeznań, według których napastników na zatłoczonym placu było około 50.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!