Fireworks light the sky above the Quadriga at the Brandenburg Gate in Berlin shortly after midnight, greeting the New Year, Sunday, Jan. 1, 2012. Hundred thousands of people celebrated the beginning of the New Year 2012 in Germany's capital. (AP Photo/Michael Sohn)
Europa Wiadomości

Niemcy w strachu

Jak podaje portal euroislam.pl, w niektórych niemieckich miastach w związku z obawami po zamachach w Berlinie odwoływane są imprezy sylwestrowe.

 

Powołując się na wydawaną w Passau gazetę „Burgerblick”, portal euroislam.pl informuje, że tamtejszy burmistrz ze względów bezpieczeństwa postanowił odwołać imprezę na moście łączącym niemiecką i austriacką część miasta. Tradycją było, że około tysiąca osób świętowało Sylwestra na granicy obydwu krajów. Początkowo wahano się z wprowadzeniem takiego zakazu, a burmistrza oskarżano o chęć zamknięcia imprezy, która była dla Passau obciążeniem. Po zamachach w Berlinie miasto podjęło jednak decyzję, że pomiędzy 23:00 a 1:00 w noc sylwestrową most zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów.

 

Imprezę sylwestrową odwołał także klub strzelecki w leżącej nad Renem dzielnicy Duisburga, Walsum. Powodem jest również niemożność zapewnienia bezpieczeństwa, a obawy wynikły z tego, że „siedem nieznanych osób” pochodzenia północnoafrykańskiego zapytało się dwa dni temu o bilety na imprezę, na której bawi się ponad pięciuset gości.

 

/euroislam.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze